ایمپلنت دندان در مطب دکتر سید محمدهادی قادری

taj
instagramwhatsup
آشنایی بیشتر با کلینیک
(1)
(0)
  • ایمپلنت دندان بهترین روش جایگزینی دندان‌‌‌‌‌های از دست رفته است.

 

ایمپلنت چیست؟


ایمپلنت دندان قطعه‌ای از جنس آلیاژ تیتانیوم و وانادیم و آلومینیوم است. این آلیاژ اصطلاحاً تیتانیوم گرید 5 نامیده می‌شود. ترکیبات تیتانیوم گرید 5 از تیتانیوم 90% آلومینیوم 6% وانادیوم 4% تشکیل شده است. این آلیاژ علاوه بر استحکام زیاد در برابر نیرو‌‌‌‌های جانبی و فشار عمودی بسیار تطابق پذیر با بدن است. آلیاژ ایمپلنت کمترین میزان واکنش مخالف بدن را نسبت به خود ایجاد می‌کند.

جهت کاشت دندان نتیجه کار بسیار متفاوت و بهتر خواهد بود اگر که به نوع آلیاژ مصرفی دقت شود. البته جدیداً نوع جدیدی از ایمپلنت توسط تعداد محدودی کارخانه تولید کننده ایمپلنت به بازار عرضه شده است که از جنس زیرکونیا است. حتی آلیاژی از زیرکونیا و تیتانیوم را نیز جهت ساخت ایمپلنت استفاده کرده است.

 

 

 

علم و تخصص ایمپلنت


ایمپلنت دندان هر آنچه که باشد به خودی خود فاقد ارزش است. این هنر و علم متخصص ایمپلنت است که با قرار دادن صحیح و دقیق و علمی در موقعیت مناسب به آن به‌عنوان جایگزین دندان از دست رفته در دهان ارزش افزوده ایجاد می‌کند. این ایمپلنت نقش ریشه از دست رفته دندان را ایفا کرده که پس از osseointegration یا همجوشی با استخوان فک انسان امکان اتصال متعلقات پروتزی به آن بوجود می‌آید پس از کاشت دندان با ساخت دقیق و سه بعدی روکش از طریق قالبگیری دیجیتال اسکنر 3shape و نصب روکش دندان ساخته شده از جنس روکش زیرکونیا مونولیتیک بوسیله دستگاه CADCAM فرد صاحب دندانی چه بسا قوی‌تر زیباتر و مادام العمر می‌شود.

 

 

 

مزایا


– کاشت دندان را می‌توان در زمره درمان‌‌‌‌‌های دندانپزشکی مادام‌العمر قرار داد.

– بعلت اینکه از جنس آلیاژ تیتانیوم است هرگز پوسیده نمی‌شود.

– در صورتی‌که از انواع مرغوب استفاده شود استحکامی بیش از دندان دارد.

– Implant حس ندارد و چیزی به نام دندان درد در مورد آن معنی ندارد.

– درمان Implant جزو کوتاه‌ترین و کم دردترین درمان‌‌‌‌‌های دندانپزشکی است (درصورتیکه با تکنیک پیشرفته پانچ کار شود)

– شما برای ایمپلنت دندان یک‌بار هزینه می‌کنید. ولی برای دندان چندین بار هزینه پر کردن و عصب‌کشی دندان و روکش کردن دندان و … پرداخت می‌گردد. در دراز مدت درمان کاشت دندان درمان ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تری است.

 

 

معایب


بطور کل نمی‌توان عیب و ایرادی برای درمان ایمپلنت دندان اعلام کرد. در صورتی که ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت گذاشته شده باشد. با استفاده از برند مرغوب و تجهیزات پیشرفته و لابراتوار دندانپزشکی حرفه‌ای و ماهر نتیجه کار تضمین شود.

این درمان کاشت دندان در عین همه مزایایی که دارد. اگر توسط پزشک غیرمتخصص و ناوارد و تجهیزات ابتدایی و عدم رعایت اصول استریلیزاسیون و برند‌‌‌‌های درجه پایین انجام پذیرد. می‌تواند تجربه تلخی را از این درمان برای همیشه در ذهن فرد ثبت نماید.

 

 

 

چه افرادی می‌توانند دندان‌‌‌‌‌های خود را ایمپلنت کنند؟

 

  • در صورتی که کلیه دندان‌‌‌‌‌های فک جلو و یا فک عقب از بین رفته باشد.
  • در صورتی که یکی از دندان‌‌‌‌‌های جلو از بین رفته باشد و فاصله ایجاد شده از دندان‌‌‌‌‌های کناری آن طبیعی باشد.
  • در صورتی که بیش از یک دندان از بین رفته باشد و فاصله بین دندان‌‌‌‌‌های کناری طبیعی باشد.
  • درصورتی که یک یا بیش از یک دندان از انت‌‌‌‌های هر قوس دندانی از بین رفته باشد و تنها از یک طرف، دندان طبیعی باشد.
  • افرادی که نمی‌توانند از دندان‌‌‌‌‌های مصنوعی استفاده کنند.
  • افرادی که می‌خواهند گفتار خود را بهبود ببخشند.

ایمپلنت دندان محدودیت سنی خاصی ندارد و هر فردی که قادر به رعایت بهداشت دهان خود باشد، می‌تواند دندان‌‌‌‌‌های خود را ایمپلنت کند. اگر فرد به سن رشد رسیده باشد، می‌تواند به جای دندانی که از دست داده است، از ایمپلنت استفاده نماید. مثلاً اگر کودکی که در سن کودکی دندان دائمی خود را در اثر حادثه‌ای از دست داده باشد می‌تواند بعد از آن که به سن ۱۶ سال رسید، از ایمپلنت استفاده کند. البته همان طور که گفته شد هر فردی می‌تواند دندان خود را ایمپلنت کند ولی در مورادی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم نمی‌تواند دندان خود را ایمپلنت کند.

menusearch
dr-ghaderi.com